Корзина
474 отзыва
+380950754258
+380
95
075-42-58
+380
95
075-42-58
МТС
+380
93
687-36-87
Лайф

Чи можна користуватись смартфоном під час грози?

Чи можна користуватись смартфоном під час грози?
Вчені опіблікували свої дослідження на цю тему

29.07.15

Якщо поглянути на факти, смерть від удару блискавки під час розмови логічно порівнювати з нещасними випадками при зйомці СЕЛФІ ― з подібних подій журналісти намагаються роздути сенсацію, але статистика доводить, що найчастіше це збіг обставин, а не самі гаджети провокують інцидент.

Ще в 2006 році Національне управління з дослідження океанів і атмосфери США опублікувало офіційну заяву про те, що мобільні телефони не збільшують шанси отримати розряд блискавки.

«Мобільні телефони, маленькі металеві предмети, біжутерія і т.д. не притягають блискавки. Нічого не притягує блискавки. Найчастіше вони вражають високі об'єкти, ― повідомляє експерт згаданого управління Джон Дженсеніуса. ― Потрапляння блискавки відбувається тому що люди знаходяться в неправильному місці в неправильний час. Неправильне місце ― де завгодно під відкритим небом, час ― коли шторм бушує ». Про це ж йдеться на офіційному сайті організації, в розділі «Міфи і факти про блискавки».

 

За вісім років в США 30 «щасливчиків», які загинули від електричного розряду, рибалили, 16 перебували в кемпінгу, 14 ― в човні, стільки ж постраждали під час роботи на земельній ділянці, ще 12 блискавка наздогнала в саду. Випадки з електронними девайсами настільки рідкісні, що не вплинули на результати. До того ж, рік від року кількість смертей від блискавок скорочується, тоді як ринок смартфонів зростає.

Самі по собі телефони не притягують блискавки, але можуть «посилити ситуацію» при попаданні заряду, ― вважають в Techdirt.

Звідки дме вітер?
Про небезпеку, прихованої в смартфонах під час грози, в 2006 попереджали британські вчені. Але незабаром після надходження до друку публікацію в медичному журналі розкритикували ― Влад Рахів з Університету Флориди спростував роботу для видання LiveScience, порадивши всім якомога швидше сховатися в приміщенні, коли в небі блискають спалахи, замість того, щоб витрачати час на відключення пристрою.